Yerel seçimler dünya gündeminde: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tokat gibi cevap

31 Mart Yerel Seçimleri’nde sandıklardan çıkan ilk sonuçlar dünya basınında da büyük ilgi uyandırdı. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tokat gibi bir cevap” ifadesini kullanırken; Reuters ‘İmamoğlu’nun yükselişi’ başlığıyla dikkat çekti.

REUTERS: İMAMOĞLU’NUN YÜKSELİŞİ

Reuters haber ajansı, “İmamoğlu’nun yükselişi” başlığı altında, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Partili rakibi Murat Kurum’u ilk sayımlara göre geride bırakması, Türkiye’de muhalefetin kendini yeniden siyasi bir güç olarak kabul ettirme çabalarına potansiyel bir destek oldu” yorumunda bulundu.

BILD: ERDOĞAN’A TOKAT GİBİ CEVAP

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild ise, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tokat gibi bir cevap” ifadesini kullandı ve İstanbul ile Ankara’daki seçim sonuçlarının Erdoğan için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu belirtti.

AP: ERDOĞAN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

Associated Press (AP) de, “Erdoğan hayal kırıklığına uğradı” başlığıyla, muhalefetin önemli şehirlerdeki kontrolünü korumasının Erdoğan için bir darbe olduğuna dikkat çekti.

AFP: TÜRK MUHALEFETİ KİLİT ŞEHİRLERDE ERDOĞAN’LA MÜCADELEDE ÖNDE

Fransız haber ajansı AFP, “Türk muhalefeti kilit şehirlerde Erdoğan’la mücadelede önde” başlıklı haberinde, seçim sonuçlarının Erdoğan’a karşı bir başarı olduğunu işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir