Siirt’te yıldırım düşen buğday tarlası alev aldı

DHA

Siirt’te tarlada çıkan yangın paniğe neden oldu.

Kent merkezine bağlı Tuzkuyusu köyünde hasadı yapılmış buğday tarlasına, saat 23:20 sıralarında yıldırımın düşmesi sonucu anız yangını çıktı.

Çok sayıda ekip müdahale etti

İhbarla bölgeye Siirt ve Kurtalan Belediyesi itfaiyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) sevk edildi.

30 dekar arazi zarar gördü

Çevredekiler de iş makineleri ve traktörleriyle yangına müdahale etmeye çalıştı. Kontrol altına alınarak söndürülen yangında 30 dekar arazi zarar gördü.

Siirt Valisi Kemal Kızılkaya da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

“Yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır”

Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığını belirterek, “20.06.2024 günü saat 23.20 sularında ilimiz Tuzkuyusu köyü ile Havalimanı arasında bulunan biçilmiş ekin tarlasına yıldırım düşmesi sonucu anız yangın çıkmıştır. Rüzgarın da etkisiyle ile ilk etapta yaklaşık 30 dekarlık alanda yangının etkili olduğu değerlendirilmiştir. Yangına hızla müdahale edilmiştir. Söndürme çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra havaalanımızın yangın müdahale ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, jandarmamız ve emniyetimizin TOMA’larıyla birlikte İl Özel İdaremize ait iş makineleri de destek vermiştir. Yangın kısa sürede kontrol altına alınmış ve soğutma çalışmaları başlamıştır. Yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır.” dedi

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir